Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά πρωταθλητής στα 400μ ο Μιχάλης Παππάς και η μαζί του όλη η ΕΚΑ Δωδώνη.

Η εικόνα τερματισμού του Μιχάλη Παππά στα 400μ του Πανελλήνιου πρωταθλήματος ανδρών στίβου τα λέει όλα. Η κορυφαία επίδοση (46΄΄44) δηλώνει το υψηλό επίπεδο του αθλητή μας και η στιγμή  που επιτεύχθηκε δείχνει τα αντανακλαστικά ενός μεγάλου ταλέντου. Με την εμφάνιση αυτή παρέσυρε όλη την ΕΚΑ Δωδώνη σε καλές εμφανίσεις καθώς ο ίδιος ήταν παντού. Λίγο μετά τον θρίαμβο στο αγώνισμά του  έτρεξε με την 4Χ100μ φέρνοντάς την στην 10η θέση και την επόμενη έκανε εντυπωσιακή κούρσα στην 4Χ400 με τους Σταματελόπουλο, Σαββίδη και Χαντέ τερματίζοντας στην 7η θέση. Διακρίσεις ιδιαίτερα σημαντικές για πανελλήνιο πρωτάθλημα και μάλιστα στην κατηγορία των ανδρών.

μεγάλη συμπαράσταση για την ομάδα μας
  με 5 αθλητές και έναν προπονητή ήταν η ΕΚΑ στην Πάτρα αλλά οι φίλοι στην εξέδρα ήταν πάρα πολλοί.

Επόμενος σταθμός το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χωρών (παλαιό Bruno Zaouli) στο Μπιντγκός  9-10 Αυγούστου με βασικό στόχο να παραμείνει η Εθνική ομάδα στην Super Leage.