Με δυο θέσεις στο βάθρο για την ΕΚΑ πραηματοποιήθηκε στα Γιάννενα το δεύτερο τρίαθλο των αναπτυξιακών αθλητών. Εμπόδια, μήκος και ύψος τα αγωνίσματα και ο αριθμός ρεκόρ των συμμετοχών (60 κορίτσια, 40 αγόρια) σε συνδυασμό με την ανοιξιάτικη μέρα μας έδωσαν στους Ζωσιμάδες ωραίους αγώνες.
Για την ΕΚΑ Δωδώνη από τα αγόρια πρώτος ήταν ο Παραμυθιώτης, ενώ καλή παρουσία είχαν ο Γεωργίτσης, ο Σκάρας και ο Αληδρομίτης. Στα κορίτσια η Σπέγγου ήταν δεύτερη ενώ οι Μουσελίμη και Δούλια ήταν στην 5η και 7η θέση αντίστοιχα. Εκεί είχαμε άλλες 15 συμμετοχές με πολύ καλές κατατάξεις.
Φωτορεπορτάζ από τους σημερινούς αγώνες:
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/0db2ec6a-dec7-4a92-80fa-874997d6bc33-1024x768.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/1e54fcd0-6d50-40b9-8686-3c23a7acb667-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/1f56b5eb-c4d6-4593-a2b1-c887c240e098-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/2ab0ffa4-902b-4b55-b604-ba42b541e34b-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/3b1c1d2d-acd8-483c-a0a7-9fed86f4fc2a-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/6cf46cc5-14e3-4238-8337-b68e09e2fb9e-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/7b3a26c3-64cf-4986-bb3e-b584b1da0e69-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/14e5e0c1-c012-4284-80c8-e9244e480162-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/18f664c6-eac7-493a-8430-3358dbc82698-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/26d29c05-ded8-4757-8675-65c13525f7c5-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/28e07e5a-8fed-4fbb-9c1c-3977e6c74781-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/40fa1c94-45a3-44df-812a-28b508d3657a-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/59d6878d-3aaa-4905-94fb-2fe3512cef3c-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/69ed012e-4e33-49b1-975e-0b9cc2d46b26-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/80e22f05-2aa8-4f0f-8bc3-eee8d5fe3add-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/99d62e2f-8e3a-4cc8-b884-c75d1e5a0506-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/181d5763-2ddc-451e-92d1-271ac3d53e7b-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/719a61d5-775e-4aaa-912e-6031916c3551-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/912eab44-5c3c-45de-bd49-b9522226a785-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/3248dc4b-08c9-4cb5-befb-2e4c7c754a1d-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/4395caa1-7026-422c-bcb2-679c8a7f0438-1024x768.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/609181f1-e3d0-4a5c-96f7-16e7f0ac365d-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/a5ddb095-2d72-4b73-bd40-e90ee0e4d76a-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/a555a51f-3f97-40db-a74e-723f93a0f88e-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/aab0a5fc-62cf-4091-9a23-f4c0dc1176f7-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/ae2b373e-52cb-42f9-ba1a-a6108bf6255d-1024x768.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/bb729ef4-0693-4e78-a8f9-786ec63564a7-1024x768.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/c01c9e65-2ce9-4c0e-98b4-645ee756f3a1-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/cdaea5b7-d673-47dd-9c5b-c63a8eb9d9ef-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/d0adfbac-ffeb-4e4c-9c92-a7c4d0e8c69b-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/d850d303-5b8c-4ee6-bee2-63d7e2cb058f-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/dd1653b1-a5dc-4c2c-add8-ae684d188a9e-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/e2edec12-426c-4cc9-ba9a-60cff7b203c9-1024x768.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/e8e5f4ca-8ee3-4fe4-83eb-e31266858519-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/e2987c51-6e59-476d-877a-39f9f10291ce-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/e7904fd8-05dd-4a28-bf4d-da99da0dc526-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_182747-1024x768.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_182958-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_183000-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_183002-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_183003-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_183004-768x1024.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_183210-1024x577.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_183211-1024x577.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_183213-1024x577.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_183340-1024x577.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_183344-1024x577.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_185019-1024x768.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_185021-1024x768.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_185023-1024x768.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_185026-1024x768.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_185028-1024x768.jpg)
![](https://www.ekadodoni.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240403_185053-1024x768.jpg)